تبلیغات
گروه علوم اقتصادی دانشگاه پیام نور سبزوار - ماموریت 15 روزه اقتصادی
گروه علوم اقتصادی دانشگاه پیام نور سبزوار
دنیای اقتصاد - حسن روحانی در اولین روز از هفته دولت به مردم وعده داد، کارگروهی را تشكیل دهد که ظرف 15 روز تمام موانعی را که در مسیر رونق اقتصادی، اشتغال، راه‌اندازی بنگا‌ه‌های کوچک و بزرگ و تحرک اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و ‌خدمات وجود دارد، شناسایی کند. رییس‌جمهور که به همراهی اعضای کابینه به منظور تجدید میثاق با امام راحل به مرقد بنیانگذار انقلاب رفته بودند، در حاشیه این مراسم در تشریح شرایط اقتصادی کشور گفته: «شرایط کشور از نظر اقتصادی دارای رکود و تورم است و در اصطلاح دچار رکود تورمی است. برای حل معضلات اقتصادی پیچیدگی‌هایی پیش روی دولت است، اما در عین حال دولت مصمم است که در اولین جلسه این هفته که یکشنبه برگزار می‌شود، کارگروهی را مشخص کند که ظرف 15 روز تمام موانعی را که امروز برای رونق اقتصادی، اشتغال، راه‌اندازی بنگاه‌های بزرگ و کوچک، تحرک اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات و در راستای فعال‌تر شدن بخش خصوصی وجود دارد، مشخص کند و راهکارها را ارائه دهد تا در جلسات بعدی هیات دولت در مورد آنها بحث و گفت‌وگو و بررسی‌های لازم صورت بگیرد. رییس‌جمهور همچنین تاکید کرد: طبق وعده‌های قبلی، حتما طی 100 روز اول یا کوتاه‌تر، اقدامات ضروری و فوری در این زمینه انجام می‌دهیم و نتیجه کار را به مردم می‌گوییم.
رییس‌جمهور: به وعده 100 روزه خود عمل می‌کنیم
کارگروه شناسایی و رفع موانع اقتصادی تشکیل می‌شود
دنیای اقتصاد - کابینه تدبیر و امید دیروز برای تجدید میثاق با امام به مرقد مطهر رهبر انقلاب رفتند. در این مراسم حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) و محمدعلی انصاری رییس موسسه حفظ و نشر آثار حضرت امام(ره) به استقبال رییس‌جمهور رفتند. حسن روحانی رییس دولت تدبیر و امید به همراهی اعضای کابینه خود به مناسبت اولین روز دولت با حضور در مرقد امام راحل با رهبر انقلاب تجدید میثاق کردند. رییس دولت اعتدال با اعلام خبر «تشکیل کارگروه شناسایی و رفع موانع اقتصادی»، مراسم تجدید میثاق را با واقعیت اقتصاد امروز ایران گره زده و با اعلام این خبر بیش از پیش تاکید کرد: اولویت اقتصادی در دولت او بیش از هر اولویت دیگری محل توجه است. همچنین حسن روحانی در این مراسم دوباره تاکید کرد به وعده 100 روزه خود عمل خواهد کرد.
«حل مشکلات اقتصادی در 100 روز» یکی از وعده‌های انتخاباتی رییس دولت یازدهم بود که در مجلس شورای اسلامی و همزمان با مراسم تحلیف توسط خود او نیز تشریح شد. البته این وعده اقتصادی بعد از انتخاب وزرا به دیگر حوزه‌ها نیز سرایت کرده و قرار است چارچوبی برای برنامه‌های کوتاه‌مدت دیگر وزارتخانه‌ها باشد.
هفته گذشته در مراسم تودیع و معارفه وزیر اقتصاد نیز سخن از تشکیل ستاد ویژه اقتصادی به میان آمد. در همان مراسم جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور تصریح کرد که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی 3 بازوی قدرتمند برای اجرای تصمیمات اقتصادی هستند؛ اما دیروز روحانی همچنین از جشنواره‌ای شدن هفته دولت گلایه کرد و خوانشی متفاوت از هفته دولت ارائه داد. رییس‌جمهور هفته دولت را هفته نقد به دولت دانست. سید‌حسن خمینی یادگار امام خمینی (ره) مشکلات و موانع موجود در مسیر دولت تدبیر و امید را چنان انباشته دانست که تاکید کرد انتظار نمی‌رود این مشکلات به یکباره حل شود.
کارگروه شناسایی موانع اقتصادی تشکیل می‌شود
حسن روحانی در حاشیه تجدید بیعت اعضای هیات دولت با آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته دولت در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه این هفته هیات دولت در روز یکشنبه، دولت کارگروهی مشخص می‌کند که ظرف 15 روز تمام موانعی را که در راه رونق اقتصادی،‌ اشتغال، راه‌اندازی بنگا‌ه‌های کوچک و بزرگ و تحرک اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی،‌ خدمات وجود دارد شناسایی کند و راهکارهای مناسب برای رفع این موانع را ارائه دهد تا در جلسات بعدی هیات‌دولت مورد بررسی قرار گیرد.
وی همچنین اظهار کرد: در هفته گذشته در دو جلسه هیات دولت همه اقدامات لازم برای تامین کالاهای اساسی تا پایان سال برای کشور انجام شده است و مردم در این زمینه می‌توانند کاملا آسوده‌خاطر باشند.
در ادامه روحانی گفت: امام(ره) سایه شوم تحقیر‌های داخلی و خارجی را که از استبداد و استعمار ناشی می‌شد برای همیشه از سر مردم ایران دور کرد. ما اعتدال را از امام(ره) آموخته‌ایم. ایشان حتی در برابر حرکت‌های تندروانه برخی از جریان‌ها و اشخاص همواره رفتار سازنده داشتند و ما تدبیر و امید را از امام(ره) آموخته‌ایم.
وی در تشریح شرایط اقتصادی کشور افزود: شرایط کشور از نظر اقتصادی دارای رکود و تورم است و در اصطلاح دچار رکود تورمی است. برای حل معضلات اقتصادی پیچیدگی‌هایی پیش‌روی دولت است، اما در عین حال دولت مصمم است در اولین جلسه این هفته که - یکشنبه - برگزار می‌شود، کارگروهی را مشخص کند که ظرف 15 روز تمام موانعی را که امروز برای رونق اقتصادی، اشتغال، راه‌اندازی بنگاه‌های بزرگ و کوچک، تحرک اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات و در راستای فعال‌تر شدن بخش خصوصی وجود دارد، مشخص کند و راهکارها را ارائه دهد تا در جلسات بعدی هیات دولت در مورد آنها بحث و گفت‌وگو و بررسی‌های لازم صورت بگیرد.
رییس‌جمهور تاکید کرد: به مردم وعده می‌دهیم که طبق وعده‌های قبلی، حتما طی 100 روز اول یا کوتاه‌تر، اقدامات ضروری و فوری در این زمینه را انجام دهیم و نتیجه کار را به مردم بگوییم.
وی همچنین با اشاره به شرایط امروز سوریه اظهار کرد: بسیاری از مردم بی‌گناه سوریه توسط عوامل شیمیایی مصدوم و شهید شده‌اند و این تاسف‌بار است. ما کاربرد سلاح شیمیایی را کاملا و قویا محکوم می‌کنیم؛ چراکه جمهوری اسلامی ایران خود قربانی سلاح‌های شیمیایی است.
هفته دولت جشنواره تبلیغاتی نیست
رییس‌جمهور با اشاره به حوادث هفتم تیر تا هشتم شهریور سال 60 افزود: جنایتکاران تروریست فکر می‌کردند که با شهادت مسوولان و بزرگان نظام می‌توانند این کشور را به استبداد و استعمار گذشته برگردانند. اشتباه آنها این بود که فکر می‌کردند این نظام وابسته به ساختار و اشخاص است در صورتی که مبنای آن در راستای تحول‌فکری کل مردم و جامعه بود و فکر را هیچ گاه نمی‌توان ترور کرد.
روحانی با اشاره به اینکه در حال حاضر مدت کوتاهی از عمر این دولت گذشته است، گفت: امیدواریم در سال آینده در هفته دولت بتوانیم دستاوردهای یک‌ساله خود را به مردم عرضه کنیم. البته من اعتقاد ندارم که از هفته دولت به عنوان یک جشنواره تبلیغاتی یاد شود؛ بلکه معتقدم در کنار اینکه خدمات بیان می‌شود، فعالیت‌ها و عملکردها نیز باید مورد نقد و ارزیابی قرار گیرد.
انتظار نداریم مشکلات به یکباره حل شود
نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی تصریح کرد که مشکلات آن‌چنان انباشته شده است که کسی انتظار حل کوتاه‌مدت آن را ندارد. حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌حسن خمینی در حاشیه تجدید میثاق رییس‌جمهور و اعضای هیات دولت با آرمان‌های امام خمینی(ره) به مناسبت آغاز هفته دولت، گفت: حضور برادر عزیز و گرامی ریاست محترم جمهوری دکتر حسن روحانی را به همراه اعضای هیات دولت که با نگاه تیزبین و دقیق آقای روحانی انتخاب شده‌ا‌ند خیر مقدم عرض می‌کنم و امیدوارم مشکلات موجود در زمینه معیشت و همچنین مشکلاتی را که در زمینه داخلی و خارجی وجود دارد از پیش رو بردارد. وی ادامه داد: در جامعه شاهد آن هستیم که مردم با امید بسیار زیاد به فکر، دست، اندیشه و سخن دوستان در دولت محترم توجه دارند و ما این امید را گرامی می‌داریم و در واقع آن را نقطه اتکای دولتمردان می‌دانیم و ما نیز همراه مردم چشم امید به فردای بهتر سرزمین‌مان داریم.
وی افزود: مشکلات آن‌چنان انباشته شده است که کسی انتظار حل کوتاه‌مدت آن را ندارد و حل این مشکلات در روندی مناسب و شیبی مقبول خواسته‌ای است که مردم از همه عزیزان و دولتمردان به خصوص رییس‌جمهور محترم دارند و ما این را به خوبی خوشبختانه تا امروز شاهد هستیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 3 شهریور 1392 :: نویسنده : آرزو تیموری فرد
پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:33 ق.ظ
Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment
but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway,
just wanted to say superb blog!
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:35 ق.ظ
Simply desire to say your article is as amazing. The clarity to your publish is just
nice and that i can think you are knowledgeable on this subject.

Well along with your permission let me to clutch your feed to
keep up to date with approaching post. Thank you a million and please keep up the enjoyable work.
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:05 ب.ظ
What i don't understood is in truth how you're not really a lot more smartly-liked than you might be now.
You're so intelligent. You know thus considerably on the subject
of this matter, produced me in my view consider it from
a lot of varied angles. Its like women and men aren't fascinated until it is one thing to accomplish
with Lady gaga! Your personal stuffs great. Always care for it up!
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:01 ب.ظ
Howdy! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and
starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us useful information to work
on. You have done a wonderful job!
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:04 ب.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well
written article. I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the
post. I'll definitely return.
شنبه 7 مرداد 1396 08:50 ق.ظ
Great post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!
Extremely helpful info specially the closing part :) I
deal with such info much. I was seeking this certain info for a very long time.
Thanks and good luck.
شنبه 19 فروردین 1396 07:42 ب.ظ
Greate post. Keep posting such kind of info on your blog.
Im really impressed by your site.
Hi there, You've done a fantastic job. I'll certainly digg it and individually suggest to my friends.
I am sure they will be benefited from this website.
پنجشنبه 10 فروردین 1396 04:46 ب.ظ
When someone writes an paragraph he/she retains the plan of
a user in his/her brain that how a user can understand it.
Thus that's why this post is outstdanding. Thanks!
سه شنبه 2 مهر 1392 09:06 ب.ظ
سلام
بعد از 56 روز برگشتم
آپـــــــــــــــــــــــم
دوشنبه 4 شهریور 1392 11:07 ق.ظ
سلام وبلاگ زیبایی داری برای افزایش بازدید وبلاگت میتونی به آدرس زیر ثبتش کنی تا من و بقیه بازدید کنندگان بتونیم هر روز بهت سر بزنیم محلی که وبلاگتو ثبت میکنی بزرگترین دایرکتوری وبلاگ نویسان ایران هست و پر بازدید ممنون
دوشنبه 4 شهریور 1392 09:40 ق.ظ
سلام مرسی که بهم سر زدی مایل به تبادل لینک هستم ، آدرس تبادل لینک اتوماتیک سایتم رو برات گذاشتم . خوشحال می شم باهاتون تبادل لینک داشته باشم.

www.megalink.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


این وب لاگ راه اندازی شد به افتخار دانشجوهای اقتصاد وبرای راحتیشون برای دسترسی به اخبار اقتصاد .همینطورتوی وبلاگ تو قسمت پیوندها لینکهای مختلفی رو گذاشتم تا با سایتهای مرتبطمون ارتباط راحتتری رو داشته باشید

مدیر وبلاگ : آرزو تیموری فرد
نظرسنجی
نظرتون درمورد اقتصاد ایران ؟
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ابزار پرش به بالا Untitled Document

فال حافظ